13. 3. 2017, 23:07 |

Nanosekunda pro sebe, na nose ku… co?!

Ano, občas se chovám jako chodící kosočtverec. Ano, jsem žena, která na to má nárok. A ano, občas mívám pocit, že se mi lidé koukají někam mezi oči, kde mi ta…no jak to říct.. ta…kosočtverec kouká.

Oblíbený ftípek mého muže je:
Přichází pán za svou ženou do porodnice. Na vrátnici se ptá: “ Prosím Vás, kde najdu pana doktora Lundu?“
Vrátný se zamyslí a říká: “ Jo, Vy myslíte doktora Líču. Třetí patro druhé dveře.“
Ano, občas si připadám jako lunda i jako líča v jednom.
Po dalekosáhlém bádání dokonce vím i proč. Páč občas nemám ani nanosekundu pro sebe. Sekundu, kdy se mohu nadechnout, vydechnout, najíst se, vyčůrat se a spičinout. Pardon, spočinout sama se sebou. A když řeknu, že potřebuji vydechnout, jsem v duchu všech ostatních za nanoseKundu označena. Má pračku, sušičku, pomoc při hlídání i úklidu, jednorázové plíny, auto, je zajištěná. Nemá si na co stěžovat a ještě vymýšlí…líča jedna (smích). Ano, jsem rozmařilá a mám ráda svůj volný čas. Vlastně je to to jediné, co mi na mateřské chybí. Ne, kecám. Nechci vypadat trapně a nevděčně. Už takto jsem si dovolila moc (smích 2).
Ale ženám je to přece tak blízké. Nebo ne? Být v sobě, mít své nálady, lelkovat, tvořit, kouzlit, vařit, vymýšlet, přikrášlovat, plánovat, chtít, toužit, vášnit, pořád mít málo, nakupovat, sbírat. Jo, to se nevylučuje s následujícím odstavcem. Ale nesmí tam být to MUSÍŠ! MUSÍŠ CHTÍT. CHCI  je ten nepatrný rozdíl.
A co se chce po nás? Zařiď, udělej, obstarej, ukliď, buď online, offline, výkonná, vzdělávej, sexuj, buď štíhlá, oholená, zakroužkuj, zalij, nakup, pozoruj, lajkuj, sváděj, miluj, miluj sebe, čti, uč se, pečuj o sebe a mohu a MUSÍM pokračovat. Ve spleti těch sraček, co by se mělo jsme všechny ztracené, honíme se, chceme být dokonalé a do toho všeho i lelkovat a být úchvatné. Ale copak to jde? MUSÍ to jít. Nejde. Nechce se.
Možná tak dokonalým mužům, kteří jdou jako Slunce rovně po své ose. Nevrací se zpět, jsou racionální a přímočaří. Jasní a logičtí. Necyklí se. Slovo MUSÍ je výzva.
Ale my, ženy, napojené na Lunu, cyklus, fáze měsíce a náš cyklus s tím spojený? My se točíme. Točíme se celý život ve fázích. Čtyřech fázích. Pořád dokola omíláme, pořád se vracíme na pomyslný začátek a pořád kroužíme. Když se jedno kolo dotočí, roztočí se jiné. A to prý i v klimakteriu. Jaro, léto, podzim a zima. Kdo to tak vnímá? Panna, milenka, matka, stařena. Sangvinik, flegmatik, cholerik, melancholik a mohu pokračovat dále a dále. Kolik z nás si myslí, že jsme rozštěpené schizofrenní bláznivky s bipolární poruchou? Kolik z nás se furt chce házet do klidu. Kolik z nás nepochopilo, že duše volá po tom, aby sis na sebe udělala nanosekundu. Přiznala si, že v jisté fázi ji můžeš mít mezi očima, tedy na nose. Udělala si pro sebe sekundu a tu, co máš dole, vzala na milost a řekla si, jsi tu, díky. Jdu sice naštípat dřevo, ale budu u toho jako žena :). Kdo to volal, že chce večeři? Peču na Vás, dneska nevařím, dneska nefunguji. Mám sekundu pro sebe. Nebo snad chce mít doma lundu? Fajn, jsem tu. Taková jaká jsem. Být či nebýt. Toť otázka. Odpověď zná každá z nás. Jen potřeba okolí vysvětlit. Dejte jim sekundu. Nanosekundu sebe.
Připomeňte si, že můžete být, či nebýt. Koukněte se do zrcadla a vzpomeňte si, kdo jste. TA nebo TA? Moje zrcátko NanoseKunda připomíná, že ji každá máme, že jí  každá jsme. Že máme nárok v rámci menstruačního cyklu se chovat každý týden jinak. Jindy jako princezna a jindy jako cholerická líča. Jo a to zrcadlo odráží Vás. Známá ezoTerická fráze. Ale je to tak. To, co se skrývá uvnitř odráží Vaše okolí. Nelíbí? To je jasný. Protože je to tak (smích 3). Tak si udělejte nanoseKundu pro sebe a uvědomte si, kdo jste a co Vám to zrcadlo odráží. Jo a ty čtyři tečky v zrcátku Vám připomenou, že jsou to naše 4 týdny. Jo a ve tmě svítí. To kdybyste na to zapomněly.
Nanosekunda s vámi.
Terakunda teda Terky (smích 4)
(Je Tera označení veličiny? Časové? Není? To je jedno, jsem v iracionální fázi).
Návod na leptání skla bude za chvííííli zveřejněn na https://www.facebook.com/cutblog/. A soutěžit o nanozrcátko můžete též tam.
SdíletShare on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0